Комплекс ранкової гімнастики з дітьми 1-3 років .

Комплекс ранкової гімнастики № 1
Дорослому стати на коліна, спертися руками на підлогу. На його прохання дитина повинна проповзти під ним, спираючись на коліна й передпліччя, або на животі. Виконувати 5 разів.

Комплекс ранкової гімнастики № 2
Малюка взяти за талію, підняти вгору й потримати 3-5 секунд над головою, потім опустити. Виконувати 3—5 разів

Комплекс ранкової гімнастики № З
Дитину взяти за руки й допомогти їй зробити підскакування на обох ногах якнайвище. Виконувати 5—10 разів.

Комплекс ранкової гімнастики № 4
Посадити дитину на плечі й обережно зробити присідання. Виконувати 8—10 разів

Комплекс ранкової гімнастики № 5
Тримаючи малюка за ноги, дорослий повинен допомогти йому зробити стійку на руках. Виконувати 3-5 разів

Комплекс ранкової гімнастики № 6
Маляті потрібно зробити стійку, поклавши руки на стопи дорослого. Тримаючи дитину в такому положенні за ноги, дорослий має упродовж 20—40 секунд повільно його погойдувати.

Комплекс ранкової гімнастики № 7
Дорослий стає рачки, долоні повинні спиратися на підлогу. Тіло повинно бути притиснуте до підлоги настільки, щоб дитина змогла сісти на спину верхи. Потім дорослий повинен випрямити руки, підняти тулуб. Дитина — у положенні верхи, утримується у вертикальному положенні. Виконувати 5 разів.

Комплекс ранкової гімнастики № 8
Дорослий сідає на підлогу і випрямляє ноги. Дитині потрібно лягти на них, обличчям догори. Згинаючи ноги в колінах, дорослий піднімає дитину, притримуючи її за плечі. Дитина, у свою чергу, намагається втримувати тулуб випрямленим. Виконувати 5 разів.

Комплекс ранкової гімнастики № 9
Дорослий і маля повинні разом присісти (дитина спиною до дорослого). Дорослий бере дитину під лікті і піднімає вгору. Малюк має утримувати ноги зігнутими упродовж 8-10 секунд. Випрямляючись, дитина повинна стати на підлогу. Виконувати 3—4 рази.

Комплекс ранкової гімнастики № 10
Дорослий та дитина лягають на підлогу обличчям один до одного, у їхніх зігнутих руках гімнастична палка.
1 — палку потрібно підняти, випрямити руки вгору й прогнутися.
2 — повернутися у вихідне положення (далі — В. П.). Виконувати 5 разів.

Комплекс ранкової гімнастики для дітей 3-6 років з гімнастичною палкою

Ходьба по кімнаті з різним положенням рук (угору, у сторони, назад). Тривалість ходьби — 1 хвилина. Голову й тулуб намагатися тримати прямо.

Комплекс ранкової гімнастики «Півник».
В. П.: стоячи, ноги на ширині плечей. Підняти руки в сторони (вдих), опустити вниз (видих) і поплескати прямими руками по стегнах. Темп повільний. Повторити 4-6 разів.

Комплекс ранкової гімнастики «Журавель на болоті».
В. П.: стоячи, п'яти разом, носки нарізно, руки опущені. 1-2 — підняти зігнуту в коліні ногу вище й ляснути у долоні під коліном. 3-4 — те саме іншою ногою. Дихання вільне, темп середній. Повторити 4-5 разів.

Комплекс ранкової гімнастики «Катання на лижах».
В. П.: стоячи, ноги на ширині плечей. 1 — руки, злегка зігнуті в ліктях, підняти вперед, на рівень плечей, пальці стиснути в кулаки (вдих). 2 — нахилити тулуб уперед, не опускаючи голови, зігнути коліна й опустити руки вниз і назад (видих). 3-4 — випрямитися. Повторити 5-7 разів.

Комплекс ранкової гімнастики «Приший ґудзик».
В. П.: стоячи, ноги разом, руки зігнуті на рівні грудей. Поперемінно відводити убік то одну, то іншу руку, ніби прошиваючи тканину голкою з ниткою. Дихання вільне. Повторити 5-6 разів.

Комплекс ранкової гімнастики «Вертушка».
В. П.: стоячи, ноги на ширині плечей. Ліву руку покласти на праве плече, праву закласти за спину. Повертати тулуб ліворуч і праворуч, змінюючи положення рук (вільно «перекидаючи» їх). Дихання вільне. Повторити 6-7 разів.

Комплекс ранкової гімнастики «Чапля».
В. П.: стоячи, ноги разом, руки на поясі. 1—2 — підняти ліву ногу, зігнуту в коліні, витягнути її вперед і опустити, пряму, на місце. 3—4 — те саме правою ногою. Темп повільний. Повторити 4-5 разів.

Комплекс ранкової гімнастики «Млин». В. П.: стоячи, ноги на ширині плечей, руки опущені. 1 — нахилити тулуб уліво, одночасно підняти праву руку вгору. 2 — випрямитися. 3-4 — те саме в іншу сторону. Темп повільний. Повторити 5—6 разів.

Комплекс ранкової гімнастики «На турніку».
В. П.: стоячи, ноги разом, гімнастичну палку тримати в обох руках перед собою. Підняти палку вгору, піднятися на носки (вдих), палку опустити назад на лопатки (видих). Темп повільний. Повторити 5—6 разів.

Комплекс ранкової гімнастики «Маятник».
В. П.: стоячи, ноги на ширині плечей, палку тримати в зігнутих руках за плечима. Нахили тулуба в сторони. Темп повільний. Під час нахилу — видих. Виконати 3-4 нахили в кожну сторону.

Комплекс ранкової гімнастики «Зайчик».
В. П.: стоячи, ноги разом, руки на поясі. Пересуватися по кімнаті дрібними стрибками на двох ногах, злегка згинаючи коліна.

Повільна ходьба по кімнаті, яка супроводжується плесканням у долоні; руки попереду, над головою, за спиною.

*В.П. - вихідне положення