У нашому закладі практичний супровід здійснює практичний психолог Дроботій Олена Леонідівна.

/Files/images/я.jpg

Олена Леонідівна має вищу фахову освіту, понад 30 років педагогічного стажу, кваліфікаційну категорію - "спеціаліст вищої категорії", педагогічне звання "практичний психолог - методист". Вона вже багато років є керівником методичного об*єднання практичних психологів закладів дошкільної освіти Холодногірського району.

Графік консультацій для батьків здобувачів дошкільної освіти:

віторок: 10.00-12.00

четвер: 14.00-16.00 (консультування проводиться в он-лайн режимі)

Метою роботи у 2023/2024 навчальному році є: створення умов для збереження психофізичного здоровья всіх учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану.

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ЗАКЛАДУ

- проведення просвітницьких лекцій, семінарів, занять з педагогами, батьками, дітьми (он - лайн);
- консультативна допомога всім учасникам освітнього процесу в умовах воєнного стану;
- допомога дітям, які мають проблеми в поведінці або які опинилися в складній життєвій ситуації (за можливості);

- психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами через надання консультаційної допомоги батькам.

Основне завдання роботи психолога - зробити життя дитини в умовах сьогодення максимально комфортним, перш за все з точки зору дитячої психіки, індивідуальних особливостей її розвитку. Психолог допомагає забезпечити психологічні умови для охорони здоров'я та розвитку особистості дітей.

Психолог веде роботу в дошкільному закладі за наступними напрямками:

Психодіагностика

Мета психодіагностики - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Нажаль, в умовах воєнного стану, наступний напрямок роботи відбувається лише з дорослими (педагоги, батьки) і он-лайн.

Розвиваючі заняття

В умовах воєнного стану за відсутності укриття у нашому закладі не має можливості проводити практичні заняття з дітьми, тому практичний психолог максимум зусиль прямовує на надання порад батькам через різні соціальні платформи: сайт закладу, сторінка ЗДО на Фейсбуці тощо.

Консультування батьків

У психологів є така аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини. Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості особистості малюка. Звертайтеся, раді будемо допомогти.

ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ ПО ТЕМІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ В ЧАСІ ВІЙНИ

/Files/images/психслужба.jpg