/Files/images/рисунок 2.jpg /Files/images/рисунок 3.jpg /Files/images/рисунок 4.jpg

ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ:

МЯКОТА ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА

ОСВІТА: ВИЩА, Харківський національний університет внутрішніх справ, факультет соціології, психології та права,спеціальність "Психологія"

додаткова освіта:

"Міжнародна програма розвитку дитини"
"нейро-сенсорная интеграция и психокорекция в работе детского психолога"
"сучасні методи психотерапії дітей та підлітків"
ГРАФІК РОБОТИ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА
ДНІ ТИЖНЯ ГОДИНИ РОБОТИГОДИНИ ПРИЙОМУ
ПОНЕДІЛОК8.00 - 12.00
ВІВТОРОК 8.00 - 12.009.00 - 11.00
СЕРЕДА 8.00 - 12.00
ЧЕТВЕР 13.00 - 17.0015.00 - 17.00
П"ЯТНИЦЯ 8.00 - 12.00

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ЗАКЛАДУ

- проведення просвітницьких лекцій, семінарів, занять з педагогами, батьками, дітьми;
- консультативна допомога всім учасникам освітнього процесу;
- корекційно-розвивальна робота з дітьми, батьками, педагогами;
- допомога дітям, які мають проблеми в поведінці або які опинилися в складній життєвій ситуації;
- психологічний супровід обдарованих дітей;
- психологічний супровід новоприбулих дітей;

- психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами;
- визначення психологічної готовності дітей 5-річного віку до навчання у школі.

Основне завдання роботи психолога - зробити життя дитини в дитячому саду зручним, комфортним, перш за все з точки зору дитячої психіки, індивідуальних особливостей її розвитку. Психолог допомагає забезпечити психологічні умови для охорони здоров'я та розвитку особистості дітей.

Психолог веде роботу в дошкільному закладі за наступними напрямками:

Психодіагностика

Мета психодіагностики - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Ви, мабуть знаєте, що для діагностики дорослих використовують тести. Для дітей теж використовують тести, але особливі – дитячі. Психолог може попросити вашої дитини щось намалювати, пограти з ним в захоплюючу гру – а насправді ж за допомогою цих дій збере необхідні дані. Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик.

Розвиваючі заняття

За допомогою розвиваючих психологічних ігор психолог допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Найчастіше розвиваючі психологічні заняття проводяться з групою дітей, тому дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, вільно почуватися в колективі.

Корекційно-відновлювальна робота

За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережила сильний стресс.Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія. Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія. Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках психолога потужним засобом допомоги.

Консультування батьків

У психологів є така аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.