ВИХОВАТЕЛЬ СУХОСТАВСЬКА ГАЛИНА ОЛЕКСІЇВНА ЗАПРОШУЄ ДО РОЗМОВИ!

ШАНОВНІ БАТЬКИ! ВСІ ПОСИЛАННЯ АКТИВНІ, ВАМ НЕОБХІДНО ЛИШЕ НАТИСНУТИ НА ПІДКРЕСЛЕННЯ

ЛІПИМО З ПЛАСТИЛІНУ СОНЕЧКО

пальчикова гра "Сонячні промінчики"

пальчикова гра "Доброго ранку"

пальчикова гра "Метелик"

СПІВАЄМО З ДІТЬМИ

РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ.

УВАГА! Найбільш оптимальна тривалість занять для дитини 2-3 років - 15 хвилин в день. Якщо тривалість буде більшою, дитина втратить інтерес до вправ, буде розсіяною і дратівливою.

ВИВЧАЄМО ВІРШИК "СИНЯ КВІТОЧКА"

Гра для розвитку мовлення «Проведи ведмедика»

Гра сприяє розвитку мовлення, вміння орієнтуватися в просторі. Необхідний інвентар: м'яка іграшка (наприклад, ведмедик).

Візьміть в руки ведмедика і голосом іграшки скажіть дитині, що дуже хочете познайомитися з будинком, в якому живе ваша сім'я. Попросіть дитину провести ведмедика по будинку (квартирі) і показати йому все найцікавіше.

Підіть на кухню, нехай дитина проведе ведмедика туди. На кухні голосом іграшки питайте, як називаються ті чи інші предмети, вказуючи на них (наприклад, холодильник, плита, стіл і т. д.) Цікавтеся, для чого вони потрібні.

Потім сходіть з ведмедиком в інші кімнати.

Гра для розвитку мовлення «Голоси тварин»

Гра сприяє розвитку мовлення, апарату артикуляції, знайомить з тваринним світом. Необхідний інвентар: картки із зображеннями тварин або іграшки-тварини. Покажіть дитині картки з тваринами, розгляньте їх уважно. Розкажіть малюкові, де мешкає та чи інша тваринка, чим вона харчується. Одночасно знайомте дитину з голосами і звуками тварин. Дуже корисно ходити в зоопарк або слухати голоси тварин в записі.Після цього можна проводити узагальнююче заняття. Показуйте дитині картки і попросіть назвати зображених тварин і згадати, хто які звуки видає.
горобець - цвірінькає (цінь-цвірінь),
ворона - каркає (кар-кар)
гусак - ґелґоче (га-га-га)
кабани, свині - рохкають (рох-рох)
коза - мекає (ме-е-е) корова - мукає (му-у-у)
кішка - нявкає (няу-няу)
кінь - ірже (і-го-го)
жаба – квакає (ква-ква)
мишка - пищить (пі-пі-пі)
ослик - реве (іа-іа)
півень - співає, кукурікає (кукуріку)
бджола - дзижчить (ж-ж-ж)
слон - сурмить (ту-у-у)
собака - гавкає (гав-гав)
тигр, лев - гарчить (р-р-р)
качка - крякає (кря-кря)
Не питайте дитину відразу про всіх тварин.

Вправа для дихання: вата або пінопласт.

Візьміть невеликий шматочок вати або пінопласту (він теж досить легкий), покладіть на стіл і попросіть малюка здути його. У цю гру цікаво грати гуртом. Завдання - дмухнути так, щоб твій шматочок перемістився якнайдалі.

А з пінопластом можна затіяти ще більш цікаву гру: візьміть шматочок пінопласту, встромивши в нього зубочистку, зробіть з паперу вітрило. Тепер залишилося набрати води в велику миску або ванну і дати старт морській регаті.