Підписатися на RSS

Звіт керівника закладу дошкільної освіти про свою діяльність за підсумками 2022/ 2023 навчального року Рудої С.І. на загальних онлайн зборах колективу і батьків

Шановні колеги, члени батьківського комітету закладу, батьки виховаців!

Заклад дошкільної освіти здійснює свою діяльність відповідно до основних нормативно-правових документів: Конституції України, законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», Конвенції про права дитини, Базового компонента дошкільної освіти в Україні. Науково-методична робота у закладі дошкільної освіти спрямовується на забезпечення цілісного підходу до розвитку особистості відповідно до нормативних вимог та методичних рекомендацій освітньої програми для дітей від двох до семи років «Дитина».

Даний звіт складено відповідно до Законів України «Про освіту» в редакції від 05.09.2017; «Про дошкільну освіту» в редакції від 16.01.2020, Статуту дошкільного навчального закладу №255, «Положення про дошкільний навчальний заклад» в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 86; указу президента України від 24 лютого 2022 №64 «Про введення воєнного стану в Україні» затверджений Законом України від 24.02.2022 №2102, з усіма подальшими Указами про продовження строку дії воєнного стану в Україні.

Діяльність закладів дошкільної освіти в умовах воєнного стану регулюються низкою нормативних документів, зокрема,Законом України № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року,листом ДСНС України від 14.06.2022 № 03-1870/162-2 «Про організацію укриття працівників та дітей у закладах освіти» та листами МОН:

  • від 06.03.2022 № 1/3370-22 «Про оплату праці працівників закладів освіти під час призупинення навчання»;
  • від 15.03.2022 № 1/3454-22 «Про перенесення атестації педагогічних працівників у 2022 році»;
  • від 17.03.2022 №1/3475-22 «Про зарахування до закладів дошкільної освіти дітей із числа внутрішньо переміщених осіб»;
  • від 29.03.2022 № 1/3737-22 «Про забезпечення психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні»;
  • від 02.04.2022 №1/3845-22 «Про рекомендації для працівників ЗДО на період дії воєнного стану в Україні»;
  • від 15.06.2022 № 1/6435-22 «Щодо забезпечення освіти осіб з особливими освітніми потребами»;
  • від 22.06.2022 №1/6894-22 «Про методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти в літній період»;
  • від 22.06.2022 № 1/6887-22 «Щодо збереження мережі закладів дошкільної освіти та захисту прав їх працівників»;
  • від 27.07.2022 № 1/8504-22 «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році».

На виконання Національної доктрини розвитку освіти, наказу МОН України від 28.05.2005р. № 55 «Про запровадження звітування керівників навчальних закладів» щорічно проводиться звітування про роботу закладу та керівника протягом минулого навчального року.

Мета звітування - подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності, а тому, я пропоную Вам ознайомитися з моєю інформацією, та вносити свої пропозиції щодо покращення роботи закладу в повоєнний час.

У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, з метою збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу, заклад дошкільної освіти з 24.02.2022 тимчасово призупинив освітній процес до стабілізації ситуації, адже пріоритетом є забезпечення максимально можливої безпеки кожного учасника освітнього процесу.

Доступність для дітей від року до шести років освітньої послуги, що надається системою дошкільної освіти, буде реалізована з урахуванням безпекової ситуації та міграції населення.

Вихователями та завідувачем постійно здійснюється моніторинг перебування вихованців за межами міста та України. За результатами проведення моніторингу у середньому перебуває у місті 24% вихованців від їх загальної кількості за обліковим складом.

Головним завданням керівника та колективу залишається набір дітей. Батьки вихованців мають можливість зареєструватись в системі електронніої реєстрації в заклади дошкільної освіти для зарахування своєї дитини до закладу (reg.isuo.org)

Використовуючи методи представлення даних у системі ІСУО сформовано списки вихованців різних вікових груп. З нового навчального року за мережею у закладі планується до роботи 4 групи для 55 вихованців. Але збройна агресія російської федерації проти України та запровадження воєнного стану в державі вносить корективи в діяльність ЗДО.

Протягом минулого навчального року працівники закладу були задіяні у роботі пунктів видачі гарячого харчування, які розташовані у закладах загальної середньої освіти; чіткий алгоритм дій колективу та злагоджена робота з волонтерами і небайдужими людьми дозволили організувати прийом гуманітарної допомоги у вигляді речей першої необхідності, одягу, їжі, матраців, постільної білизни тощо.

Працівники та вихованці у співпраці з батьками долучалися до волонтерської роботи для наближення нашої перемоги (участь в акціях, виготовлення патріотичних сувенірів, оберегів, смаколиків, вітальних листівок, теплих речей, окопних свічок, тощо).

Колектив постійно працює над створенням позитивного іміджу закладу дошкільної освіти, презентує роботу закладу на власному веб-сайті та інтернет сторінці соціальної мережі facebook. Цікаві статті, фотогалерея, висвітлення поточної роботи – все це сприяє відкритості роботи закладу.

Організація роботи з батьками та громадськістю з метою залучення їх до управління закладом, пропагування відкритості та прозорості відбувалась онлайн та в процесі індивідуальних бесід з батьками у зв’язку з воєнним станом у країні.

З нормативними вимогами щодо організації освітнього процесу батьки вихованців та працівники закладів, у цей непростий для країни час, мають можливість ознайомитись через різноманітні інтернет-ресурси: сайт закладу дошкільної освіти; оптимальні канали комунікації: месенджери (Viber, Telegram, WhatsApp тощо); електронні платформи Zoom, Google Meet, Moodle); тощо.

Заклад дошкільної освіти є комунальним закладом, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет і завдання адміністрації полягає в оптимальному його прогнозуванні.

Фінансово-господарська діяльність закладу здійснюється згідно з кошторисом, сформованим Управлінням освіти. Наш заклад постаждав від російський військових обстрілів: були пошкоджені 7 віконних блоків, частково система опалення. Станом на зараз всі вікна замінені, встановлені нові радіатори опалення коштами державного бюджету. У закладі є і побутові проблеми, вирішення яких відкладається на наступний рік.

З метою пропагування дошкільної освіти та більш глибокого ознайомлення з роботою дошкільного закладу впродовж навчального року педагогами закладу постійно надавались фото- та відеозвіти педагогічної роботи з вихованцями закладу: організована освітня діяльність, святкові заходи, участь у челенджах, діяльність дітей впродовж дня, виставки дитячих та колективних з вихователями робіт, огляд предметно-ігрового середовища групових кімнат тощо. Отже, освітній процес продовжувався в закладі, завдяки партнерській взаємодії адміністрації-педагогів-батьків і вихованців.

Рівень та результативність методичної роботи в закладі за 2022/2023 навчальний рік можна відзначити як достатній. Поряд з цим, питання впровадження нових технологій та методик у роботу з дошкільниками завжди залишається актуальним та потребує постійного удосконалення.

Організація морального та матеріального заохочення працівників, які сумлінно виконують свої обов’язки, працюють творчо, є невід’ємною складовою успішного управління закладом. Упродовж року всі педагоги отримали щорічну грошову винагороду (ст. 57 Закону України «Про освіту»), а також одноразові премії з нагоди професійного свята та за підсумками роботи.

Між адміністрацією та профспілковим комітетом існує тісний зв’язок. Адміністрацією узгоджуються з головою ПК усі накази щодо тарифікації педагогічних працівників, преміювання, нагородження, стягнення, встановлення надбавок. Члени профспілкового комітету є членами атестаційної та тарифікаційної комісій, ради з питань охорони праці та ради харчування.

Вжиті заходи щодо забезпечення навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки

Педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом заклад дошкільної освіти укомплектований згідно з штатним розписом, праця педагогів упорядкована відповідно до нормативних норм, передбачених колективним договором. Наш колектив – це колектив однодумців. Всього у закладі дошкільної освіти працює 9 педагогів, з них: 1 завідувач, 0,5 вихователь-методист, 5 вихователів, 1 асистент вихователя, 0,5 практичний психолог, 1 вчитель дефектолог. Освітній рівень педагогів дошкільного закладу: мають вищу педагогічну освіту – 3, вищу не педагогічну освіту – 1, базову вищу освіту – 1, середню спеціальну освіту – 4.

Велике значення надавалось підвищенню фахової майстерності педагогів. Протягом 2022/2023 навчального року два педагога підвищили фахову майстерність на курсах КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти». Атестація педагогічних працівників проводилась згідно з перспективним планом відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20.12.2011 №1473 зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 10.01.2012 №14/20327 та на підставі наказів дошкільного навчального закладу.

Педагоги, які атестувались, узагальнили свій досвід роботи, брали активну участь у семінарах, районних методичних об’єднаннях, педрадах.

Згідно з графіком проведення атестації педагогічних працівників у 2022/2023 навчальному році було атестовано: Холод Ю.М., Сухоставську Г.О., Богомазову І.В. За результатами атестації було встановлено відповідність раніше встановленої категорії та присвоєння нових.

Робота з молодими спеціалістами була організована відповідно до нормативних вимог. Сухоставська Г.О. була наставником молодих спеціалістів Карпяк Н.М., Теслі О.Ю. Складено план роботи, відповідно до якого організовувались та проводились взаємовідвідування занять та режимних моментів у наставників та молодих спеціалістів.

Дотримання вимог техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм

Одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу дошкільної освіти було створення належних, безпечних і здорових умов праці, підвищення рівня безпеки праці шляхом проведення постійного технічного нагляду за станом обладнання, створення нешкідливих та безпечних умов праці, проведення навчання, професійної підготовки і підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці.

Відбувалась систематична перевірка наявності засобів колективного та індивідуального захисту працівників: спецодяг для техперсоналу, діелектричні килимки для пральні, харчоблоку та електрощитової, діелектричні рукавиці та боти. Підсумки виконання угоди з охорони праці між адміністрацією і профспілковим комітетом підводились на зборах трудового колективу, на засіданнях профспілкового комітету он-лайн. Питання щодо охорони праці щоквартально порушувались і на нарадах.

Головною метою служби охорони праці закладу було створення безпечних умов праці, формування свідомого ставлення до життя і здоров’я, вміння надавати першу долікарську допомогу, і як результат – відсутність випадків виробничого травматизму. У наявності всі нормативні документи з питань охорони праці та пожежної безпеки, все обладнання знаходиться у задовільному стані. Під постійним контролем знаходився рівень обізнаності працівників до вимог нормативних документів.

Завідувачем закладу дошкільної освіти в 2022/2023 навчальному році видано накази з охорони праці, які доводились до відома всіх робітників закладу під підпис.

У закладі дошкільної освіти оформлено куточки з охорони праці, куточок протипожежної безпеки, де міститься інформація для працівників закладу.

Наполеглива робота по створенню безпечних умов праці, виховання високого рівня відповідальності за виконання вимог охорони праці і безпеки життєдіяльності дозволила підвести підсумок роботи з охорони праці за 2022/2023 навчальний рік – жоден працівник не отримав виробничої травми, не був притягнений до будь-якої відповідальності.

Таким чином, контроль із питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладі дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році мав комплексний характер і вчасно реалізовувався адміністрацією.

З метою організації безпечного освітнього процесу у закладі, згідно з графіком та наказами проводяться навчання: з охорони праці, пожежної безпеки, електробезпеки, обслуговування теплоустановок, цивільного захисту. Також відповідно до нормативно-правових документів, що регламентують безпеку життєдіяльності з усіма працівниками ЗДО проводяться планові, позапланові, цільові інструктажі та вступні інструктажі з новими працівниками. Для усіх категорій працівників розроблені та затверджені інструкції з охорони праці, пожежної безпеки. Завідувачем та вихователем-методистом один раз у місяць проводяться заняття щодо правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій.

Вимогою часу і безпеки учасників освітнього процесу є в першу чергу облаштування підвального приміщення, як найпростішого укриття. Найпростіше укриття - це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, інша споруда підземного простору, в якій можливе тимчасове перебування людей з метою зниження комбінованого ураження від небезпечних чинників, а також від дії засобів ураження в особливий період.

Вимоги до облаштування укриття окреслені у наказ Міністерства внутрішніх справ України від 09.07.2018 № 579 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту», листі ДСНС України від 14.06.2022 № 03-1870/162-2 «Про організацію укриття працівників та дітей у закладах освіти ”, на сайті ДСНС.

У закладі за будівельною конструкцією приміщення, яке можна використовувати як укриття відсутнє

Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу. Реагування керівника на зауваження та пропозиції,

викладені батьківським комітетом, радою, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування

На виконання Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996, Указу Президента України № 700/2002 «Про додаткові заходи забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року №348, в закладі дошкільної освіти проведено ряд заходів, а саме: заведені журнали обліку особистого прийому громадян, реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян.

За 2022/2023 рік до закладу дошкільної освіти письмових звернень громадян не надходило. Усних звернень - 7.

Основні питання, які були порушені в усних зверненнях громадян:

- реєстрація дитини в заклад дошкільної освіти - 3 (надані роз’яснення);

- інші - 4 (вирішено позитивно).

Серед інших питань такі:

- кадрові питання (працевлаштування та звільнення) – 4 .

Слід зазначити, що всі звернення були вирішені позитивно.

Щотижня проводиться прийом громадян з особистих питань та з питань діяльності закладу, де розглядаються пропозиції, зауваження, прохання викладені батьками, радою, батьківським комітетом тощо, надається інформація до районного Управління освіти про прийняті рішення.

Хотілося виразити велику подяку всьому колективу дошкільного закладу за самовіддану працю, терпіння, розуміння, любов до дітей, бажання працювати, навчати підростаюче покоління всьому доброму та прекрасному, що є у цьому світі, всім, хто робив свою роботу на високому професійному рівні, зацікавлено і творчо.

Мікроклімат в колективі доброзичливий. Створені належні умови для здійснення освітньої роботи, відносини з керівництвом та колегами стабільні, дружні. Працівники добросовісно відповідають за свій об’єм роботи, з відповідальністю виконують свої функціональні та посадові обов’язки.

Отже, заплановану роботу в 2022/2023 навчальному році можна вважати виконаною із змінами, внесеними військовим часом.

Так, війна не закінчилась, місто обстрілюють щотижня, але віримо, що ми на крок ближче до перемоги. Кожного дня своєю працею ми боремося за нашу свободу, незалежність за право бути вільними.

В нашому закладі життя продовжується, ми чекаємо на наших діточок, чекаємо на нашу перемогу, віримо лише в найкраще та намагаємось підтримувати один одного у такі скрутні та нелегкі часи. Наші особисті історії – є частиною історії всієї України!

Все буде Україна! Слава Україні! Віримо в ЗСУ!

Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 255 комбінованого типу Харківської міської ради» знаходиться за адресою: 61177, м. Харків, пров. Пластичний, 2-А, телефон 725-86-72, електронна адреса: dnz255v@qmail.com, сайт: dnz255.edu.kh.ua.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.