Чим втамувати спрагу: літні напої для дітей .

/Files/images/oformlenie/пьёт.jpg У спекотний літній сезон особливо актуальним стає питання «чим поїти дитину». Дітки, незважаючи на спеку, активно рухаються, потіють, і тому щоб уникнути зневоднення або перегріву дитячого організму влітку, їм рекомендується пити ще більше. Так чим же можна поїти дитину окрім звичайної водички?

Як правило, всі дітки люблять солоденьке, але газованої води і лимонади в цьому випадку - не кращий варіант. Мало того, що вони буквально зроблені з хімії, солодкі газовані напої не вгамують спраги, а лише посилять її. Дитина ніколи не зможе нормально напитися такою водою. Тому, рекомендуємо вам готувати прохолодні літні напої вдома - дитина буде їх пити з неменшим задоволенням.

Можна діткам давати чай. За бажанням - чорний або зелений. Він ароматний і смачний, і пити його можна як гарячим, так і прохолодним. Можна приготувати смачний літній чайок, додавши до нього мед, лимон (або інші ягоди / фрукти) і м'яту для приємного смаку. Потім остудіть чай в холодильнику і давайте дитині в якості лимонаду.

Компот влітку - чудовий напій! Готується він дуже просто, потрібно лише назбирати ягід і фруктів, залити їх водою і довести до кипіння. За смаком додайте цукор або мед і вичавлений з лимона сік. Таким чином, компотик вийде кисло-солодким і добре втамує спрагу в жарку погоду. Пити його також бажано прохолодним.

Багатьом діткам подобається какао. Його можна пити також прохолодним, але через солодкий смак воно не дуже добре втамує спрагу. Тим не менш, діти його люблять і часто просять. Спробуйте зробити прохолодне какао не дуже солодким, а до нього подайте печиво, сирну запіканку, сирники або пиріг - чудова ідея для дитячого перекусу вдома або на прогулянці.

Чудово підходять діткам кисломолочні напої. Це і молоко, і кефір, і ряжанка. Молоко добре втамовує спрагу. Деякі діти самі просять молока. А якщо ваше чадо не любить його, можна схитрувати і зробити для нього коктейль. Для цього потрібно в молоко додати морозиво і перемішати блендером. Для смаку можна додати також ягоди, фрукти або просто сік. Дуже корисні і живі йогурти - не ті, які продаються в магазині, а приготовлені вдома з закваски. У них також можна додавати ягоди і фрукти, або заправляти ними фруктові салати - жодна дитина не відмовиться від такої ласощі!

Фрукти – мити обов'язково!

/Files/images/oformlenie/дети.jpg

Усі знають, що продукти повинні бути добре вимиті. Тільки чи всі так роблять? Багато городян влітку відпочивають на дачах, де все росте на кущах. Ну як отут устежиш за трирічним малям, що прямо тут може поласувати ягідкою? І все-таки, бажано не допускати такого, а дітям пояснити, що ягоди можна їсти тільки після того, як їх гарненько вимиють. Саме в таких ситуаціях і відбувається зараження не тільки інфекційними захворюваннями, але й глистами і іншими паразитами. При поливанні плодоносних рослин часто використовуються органічні добрива, та і в землі можуть бути і навіть обов’язково є яйця глистів, цисти лямблій.

Сьогодні навіть дитина знає, що якість води, що біжить із крану, дуже низька. Тому, помивши фрукти проточною водою, сполосніть їх кип'яченою. Крім того, ті продукти, що росли в теплицях, гельмінтологи радять якийсь час потримати у воді, ледве підкисленій оцтом, тому, що тепличні овочі та фрукти найчастіше піддаються обробці органічними речовинами.

Фрукти, які ми купуємо в магазинах і на ринках, повинні піддаватися обробці обов'язково. Деякі з них треба не тільки мити, але й зрізати шкірочку - гарні блискучі яблучка швидше за все були оброблені речовинами, що містять віск або парафін (саме тому вони жирнуваті на дотик).