Чим зайнятися з дитиною під час карантину:

«Карантинний» розклад дня для дітей

№ з/п Форми організації життєдіяльності дітей Тривалість, год
1. Ранкова гімнастика. 08:20–08:30
2. Підготовка до сніданку, сніданок. 08:30–09:00
3. Заняття з батьками. 09:00-9:35
4. Щоденні справи 9:35-10:35
5. Підготовка до прогулянки, прогулянка, повернення з прогулянки. Гігієнічні процедури. 9:35–11:35
6. Підготовка до обіду, обід. 11:35–12:05
7. Гігієнічні процедури, підготовка до сну, сон. 12:05–15:05
8. Поступовий підйом дітей, гімнастика пробудження, оздоровчо-профілактичні заходи, загартувальні процедури. 15:05–15:20
9. Підготовка до підвечірку, підвечірок. 15:20–15:50
10. Ігри, самостійна діяльність. 15:50–16:00
11 Рухова активність1 16:00-17:00
11. Підготовка до прогулянки, прогулянка. 17:00 – 18:00
12. Перегляд мультфільмів, фільмів 18:00-19:00
13. Підготовка до вечері, вечеря 19:00-19:30
14. Спокійні ігри в родинному колі 19:30-20:45
15 Підготовка до сну, сон 20.45

· До і після прийняття їжі в ігровій формі перевіряємо тривалість миття рук (ставимо таймери, співаємо пісеньку на 30 сек, малюємо фломастером цятки, які треба змити тощо).

· В щоденні обов’язки дитини може входити допомога у приготуванні їжі (хоча б зробити власний салат). Особлива справа на час карантину: щодня протерти робоче місце, вимикачі, дверні ручки.

· У заняття з батьками можуть бути включені різноманітні настільні та рухливі ігри, час для читання, ігор з LEGO, конструкторами, малювання (фарби, олівці, фломастери, на великих розмальовках чи на ватмані, крейдою, природними фарбами), ліпка, орігамі, рукоділля, саморобки, аплікації, набори для творчості, термомозаїки, картини блискітками тощо. Заняття обирають діти. Якщо кажуть «нічого не хочу» — записуєте наявні варіанти і тягнете, що випаде.
· Під час ігор не забувати про рухливі ігри, приміром, на зразок дитячих кеглів (у коридорі за можливості), дартс, «влучити» паперовою кулькою у кошик, тренування (якщо дитина ходить на спортивні секції), танці, кумедне дихання (дихальні вправи) на балконі чи ігри на балконі (з дорослими) — наприклад, знайди щось заховане.
· Перегляд мультфільмів, фільмів. Щоб це не був безцільний час, треба давати завдання. Приміром: після перегляду дати питання по побаченому на уважність (на маленький приз). · Перед сном почитайте дитині книжку, казку, щоб дитина заспокоїлась після активності і легко заснула. · Спокійні ігри дітей ввечері – це час без гаджетів: настільні ігри, складання пазлів тощо.

топ-5 веселих та цікавих розваг.

Карантин, який оголосили по всій Україні через новий коронавірус, значно ускладнив життя батькам. Оскільки дитсадки та школи закрили на три тижні, дітей треба розважати вдома. Гуляти на вулиці можна і треба, втім, краще уникати скупчень людей, як-от на дитячих майданчиках. Краще прогулюватись парками чи виїжджати у ліс за місто. Ми ж пропонуємо декілька варіантів розваг, якими можна зацікавити дітей, сидячи вдома
Настільні ігри. Знайдіть час пограти з дитиною в його улюблену настільну гру. Її варто обирати за віком. Такі ігри прекрасно розвивають логічне мислення. Лото, карти, пазли – теж будуть цікаві для дітей будь-якого віку.
Заняття творчістю. В інтернеті можна знайти майстер-класи з хенд-мейду: аплікації, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок, декупаж, вироби з паперу, тканини, глини та інших матеріалів, виготовлення домашнього мила і т. д.
Читання книг. Якого кольору поцілунок - Росіо Бонілла; Хто живе у мами в серці - Светлана Ройз; Моя Любов - Астрід Деборд; Чи скучила за мною твоя борода? - К.Т.Хао; Велика Книжка СуперСил - текст Сусанна Ісерн. Иллюстрации любимой Росіо Бонілла; Равлик і Кит - Джулія Дональдсон; Мій Друг Кит - Бенджі Девіс.
Рухливі ігри. https://footyclub.ru/uk/pitomcy/igry-na-3-cheloveka-v-domashnih-usloviyah-vo-chto-mozhno-poigrat-doma/
Хатні справи. Долучайте дітей до домашньої роботи – їм цікаво, а для вас неабияка допомога.
На допомогу батькам ми готові надати невеличку збірку посилань для того, щоб ваші дітям було цікаво протягом дня.
http://www.raskraska.comМультики, природа, архітектура та багато іншого.
http://www.doshkolniki.comРозмальовки в режимі онлайн для дівчат та хлопців.
http://kazkar.info/ — це сайт із казками всіх народів світу. тут багато легенд України, вірші, сценарії дитячих свят. В медіатеці багато мультиків та аудіоказок.
https://chudo-udo.info/ – для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Сервіс безкоштовний і надає у вільне користування безліч матеріалів для скачування, в тому числі й авторські розробки викладачів за різними напрямками.
https://www.youtube.com/channel/UC3ukCDAJ12L5uIluBevmO7A – це дитячий розвиваючий/навчальний/розважальний Youtube-канал, на якому розміщено безліч розвиваючих відео. Використання матеріалів – безкоштовне.
https://www.youtube.com/channel/UCkSuRQb0oa3R6jGcbBkhM2w – дитячий розвиваючий канал, що дозволяє дітям розвиватися і навчатися одночасно. Перегляд всіх матеріалів безкоштовний.
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.